Ulica Polna doczeka się porządnej nawierzchni jeszcze w tym roku?

Ulica Polna doczeka się porządnej nawierzchni jeszcze w tym roku?

Ciężkie warunki pogodowe odkryły wszystkie mankamenty niedokończonych nawierzchni w polskich miejscowościach. Dramatyczny krajobraz przedstawia również ulica Polna w Darłowie. Jednak to nie kwestie estetyczne są tutaj najważniejsze, a praktyczne. Zabłocona droga jest nieprzejezdna. W sprawie interweniował radny miasta,

Słaba melioracja daje się we znaki

Ulica Polna w Darłowie prezentuje się mało nowocześnie. W oddali widnieją ładne domki, ale droga do nich to jedynie gruba warstwa błota. Szczerze współczujemy wszystkim właścicielom samochodów pokonujących to małe bagno każdego dnia. W tak samo trudnej sytuacji są piesi, którzy po przemarszu przez ulicę Polną mają buty doszczętnie zalepione błotem.

Mieszkańcy trudno dostępnej okolicy oczywiście nie pozostawili tej sprawy własnemu losowi. Liczne prośby otrzymywał między innymi radny miasta Paweł Breszka. Właściciele domów apelowali do radnego o pomoc we wpisaniu ulicy Polnej na listę najbliższych inwestycji w Darłowie.

Radny odpowiedział na prośby mieszkańców, oznajmiając, że złożył do ratusza wniosek o pilny remont ulicy Polnej.

Przetarg zostanie ogłoszony w marcu

Zrządzeniem losu ulicę Polną już wpisano na listę tegorocznych inwestycji. Dzięki temu radny Paweł Breszka szybko otrzymał pozytywną odpowiedź. W marcu tego roku urząd ogłosi przetarg na realizację przebudowy ulicy Polnej. Wstępnie ustalono, że prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu. To oznacza, że następnej zimy okoliczni mieszkańcy nie będą musieli już zmagać się z błotnistą drogą.

Koszt budowy nowej nawierzchni oraz przebudowy rowów melioracyjnych wyniesie około 2,2 mln zł. Miasto ma wygospodarowane środki na ten cel.

Co ciekawe, Darłowo nie jest jedyną miejscowością, której mieszkańcy domagają się remontu nawierzchni. Z błotnistą drogą zmagają się również mieszkańcy Wągrowca, o czym możesz przeczytać tutaj: Osiedla w Wągrowcu zalane. Brak twardej nawierzchni daje się we znaki! Nie wszyscy mają tyle szczęścia, co mieszkańcy Darłowa. W innych miejscowościach ludzie mogą jedynie uzbroić się w cierpliwość.