Stocznia w Darłowie pracuje na wysokich obrotach!

Stocznia w Darłowie pracuje na wysokich obrotach!

Stocznia w Darłowie powstała w 2006 roku i teraz, po dłuższej przerwie ludzie znów wrócili do pracy w stoczni. Pracy nie brakuje, a tymczasem miasto szykuje się do rozpoczęcia sezonu letniego. W tym roku będzie się działo!

Stocznia w Darłowie pełna zleceń

Stocznia w Darłowie to miejsce naprawy statków i przy okazji znakomita atrakcja turystyczna. Do zakładu każdego dnia przybywają nie tylko pracownicy, ale również turyści ciekawi tego, jak wyglądają statki przed i po remoncie. Takie rzeczy są niezwykle interesujące, zwłaszcza dla ludzi z głębi kraju, gdzie tego typu atrakcje są nieobecne.

Pracownicy Stoczni w Darłowie z pewnością już przyzwyczaili się do zainteresowania osób postronnych. Obecnie nie mają nawet czas się nad tym zastanawiać, ponieważ zakład zajmuje się naprawą kilku statków. W większości są to jednostki umiarkowanych rozmiarów, chociaż stocznia może zmieścić statki do 32 metrów.

Obecnie w stoczni obsługiwane są głównie kutry rybackie, ale Darłowo szykuje się do dużych inwestycji związanych ze stocznią. Inwestorów nie brakuje, podobnie jak fachowców chętnych do zaangażowania się w nowe projekty.

Darłowo przygotowuje się na lato

Tegoroczne lato nie będzie już tak zdominowane koronawirusem, jak dwa poprzednie sezony. W związku z tym turyści będą mogli liczyć na większy luz, a Miejski Ośrodek Kultury już teraz zajmuje się organizacją letnich wydarzeń.

Warto wspomnieć, że Darłowo skończy w tym roku 710 lat. Z tej okazji miasto przygotuje specjalne koncerty. Podobno zaplanowano także inne atrakcje związane z urodzinami miasta.

Pierwsze letnie imprezy zaplanowano już na czerwiec. Będą one związane z Dniami Morza. Tego lata wrócą także piątkowe koncerty i sobotnie kina plenerowe. Nie zabraknie również zlotów pojazdów i innych, mniejszych atrakcji. Urlopowicze i mieszkańcy Darłowa nie będą mogli narzekać na nudę. Oby tylko pogoda dopisała!

Wkrótce dowiemy się również o szczegółach kolejnych imprez. Darłowo daje znać, że inwestuje w swój rozwój, co wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla mieszkańców.