Mistrzostwa jazdy wyczynowej w Darłowie

Mistrzostwa jazdy wyczynowej w Darłowie

Miasto Darłowo postanowiło zorganizować coś specjalnie dla młodych mieszkańców. W tę sobotę wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w oficjalnych, pierwszych w Darłowie mistrzostwach jazdy wyczynowej. Zawody będą połączone z koncertem znanych wśród młodzieży wykonawców.

Szykuje się udana sobota!

W sobotę 21 maja na Wyspie Łososiowej zbiorą się zawodnicy i widownia zainteresowana jazdą wyczynową. Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 12:00 i potrwają do godziny 14:00. Zaraz po zawodach rozpoczną się koncerty. Co ważne, osoby chętne do wystartowania w konkursie, powinny pojawić się na skateparku o godzinie 11:00, gdyż wtedy rozpoczną się zapisy.

Warto zaznaczyć, że osoby biorące udział w mistrzostwach mogą liczyć na korzystne nagrody. W sumie przeznaczono na ten cel aż 5 tys. zł! Uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na wiek, a zawody rozpoczną najmłodsi sportowcy, czyli dzieci do lat 8. Kolejny przedział wiekowy wyniesie od 8 do 12 lat. Później rozpoczną się zawody dla starszych dzieci w wieku od 12 do 16 lat i od 16 lat w górę.

Przedmiotem konkursu będzie jazda wyczynowa. Uczestnicy będą mogli wybrać między deskorolką, hulajnogą i rolkami.

Atrakcje sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego

Za organizacją mistrzostw jazdy wyczynowej w Darłowie stoi miasto, jednak pomysłodawcami imprezy byli mieszkańcy, którzy zgłosili projekt do realizacji. Zawody zebrały znaczną ilość głosów, dzięki czemu za tydzień będziemy mogli cieszyć się wyczekiwaną imprezą. Będzie ona świetną okazją do aktywizacji dzieci i młodzieży. To także szansa dla młodych na wykazanie się i podzielenie się z innymi swoją pasją. Takich okazji jest obecnie niezwykle mało.

Gorąco zachęcamy do przyprowadzenia swoich dzieci na Wyspę Łososiową. Jeśli pogoda dopisze, wydarzenie z pewnością będzie udane. Taka okazja może się nie powtórzyć, ponieważ co roku w Budżecie Obywatelskim prezentowane są inne pomysły.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sportu, zajrzyj na stronę: https://www.sportfanatic.pl/.