Do Darłowa pociągiem: rośnie liczba pasażerów!

Do Darłowa pociągiem: rośnie liczba pasażerów!

Podróż pociągiem nad morze to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, niezależnie od odległości, jaka dzieli nasze miasto od nadmorskich miejscowości. Ludzie przekonują się do tej formy podróżowania coraz bardziej, co widać na przykładzie połączenia kolejowego Sławna z Darłowem.

Bezpiecznie i bez stania w korkach

Podróż samochodem nad morze latem z reguły przypomina koszmar. Wszystko przez to, że w sezonie nad morze jadą Polacy z terenów całego kraju. Korki tworzą się więc na tych znanych i mniej popularnych trasach. Nieważne więc, jak blisko mamy nad morze, podróż może trwać naprawdę długo.

Z pomocą przychodzą pociągi. Za kilka złotych możemy bezpiecznie i szybko dojechać do wybranej nadmorskiej miejscowości. Co więcej, nie tracimy czasu i nerwów na stanie w korkach, które podczas drogi nad słoneczną plażę mogą się naprawdę dłużyć. Tymczasem szlaki kolejowe pozwalają dotrzeć nad wodę w dużym gronie, z całą rodziną, czy z grupą znajomych.

W okresie letnim połączeń z nadmorskimi miejscowościami nie brakuje, zwiększa się również częstotliwość kursowania pociągów, dzięki czemu można wrócić do domu o dowolnej dogodnej porze.

Wyższe ceny biletów nie powstrzymują podróżnych

Wzrost statystyk wśród podróżujących widać również w pociągach kursujących na trasie Sławno-Darłowo. Kursujące co 2-3 godziny pociągi zabierają miesięcznie około 4 tysięcy osób, co jest liczbą zupełnie zadowalającą. Można zauważyć wyraźny wzrost liczby podróżujących w stosunku do okresu, w którym obowiązywały obostrzenia pandemiczne.

Ludzi nie zniechęcają nawet wyższe ceny biletów, które niestety zaliczyły dość duży wzrost. Obecnie bilet normalny na wspomnianej wyżej trasie kosztuje 7,90 zł. Przed podwyżką było to jedynie 5 zł. Wyższe ceny są niestety naturalną konsekwencją obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie. Jak jednak widać, wciąż można sobie z nimi poradzić, a przy okazji korzystać z ciepłej pogody. Lato zbliża się wielkimi krokami. Was również zachęcamy do zamiany samochodu na pociąg wszędzie tam, gdzie to możliwe.