Darłowo gotowe na sezon wakacyjny

Darłowo gotowe na sezon wakacyjny

Darłowo jako miasto nadmorskie, każdego roku stoi przed wyzwaniem zadbania o bezpieczny i atrakcyjny sezon kąpielowy. Służby działające w mieście są już w pełni gotowe na intensywniejszy okres w pracy. Sezon kąpielowy w Darłowie oficjalnie rozpocznie się 25 czerwca. Znakomite przygotowanie służb ratowniczych nie zwalnia nas z obowiązku ostrożnego korzystania z wodnych atrakcji.

W Darłowie bezpiecznie i porządnie

Już za kilka dni Darłowo udostępni mieszkańcom i turystom swoje kąpieliska. Pod koniec czerwca czynne będą dwa kąpieliska, jedno na plaży zachodniej, a drugie na wschodniej. Wraz z nadejściem lipca otworzą się pozostałe kąpieliska. W sumie będzie to aż 9 strzeżonych plaż, z których korzystanie będzie bezpieczne i rozsądne. Oczywiście nie zwalnia to nas z zachowania zdrowego rozsądku. Każda z plaż strzeżonych ma swój własny regulamin, którego należy przestrzegać dla bezpieczeństwa swojego i innych. Jeśli zignorujemy przepisy bezpieczeństwa, nawet najlepszy ratownik może nie być w stanie ocalić nam życia. Przypominamy, że utonąć można w kilka chwil i zawsze będzie to śmierć niezwykle cicha. Kąpiący się obok ludzie mogą nawet nie zauważyć, że walczysz o życie!

Służby Darłowa gotowe na intensywny czas

Sezon kąpielowy to nie tylko czas wytężonej pracy ratowników. To także intensywny okres dla służb porządkowych, które dbają o wygląd popularnego turystycznie miasta. Od 15 czerwca w Darłowie działają przenośne toalety toi toi, o które przecież trzeba dbać. To samo dotyczy zwiększonej ilości koszy na śmieci, które umożliwiają turystom segregację odpadów. Ostatnim, niemniej ważnym elementem, jest oczyszczanie plaż. Ludzie niestety potrafią bardzo śmiecić, z czym mierzą się później służby porządkowe. W Darłowie odświeżono również wszelkiego rodzaju oznakowania i tabliczki informacyjne. Wszystko po to, by turyści mogli cieszyć się beztroskimi i bezpiecznymi wakacjami. Sezon kąpielowy oficjalnie zakończy się 31 sierpnia. Przed nami dwa miesiące słonecznego sezonu!