Żeglarze z Darłowa kończą rejs dookoła Bałtyku

Żeglarze z Darłowa kończą rejs dookoła Bałtyku

Takie wyprawy pamięta się do końca życia! Grupa 32 żeglarzy z Darłowa, w czerwcu rozpoczęła swój rejs dookoła Bałtyku. Dzielni podróżnicy zbliżają się do końca swojej wyprawy. Wkrótce pojawią się w porcie w Świnoujściu, skąd wyruszą w rejs powrotny do Darłowa. Pomysł rejsu okazał się absolutnym sukcesem, chociaż nie obyło się bez przygód.

Dwa lata przygotowań

Członkowie grupy, która wyruszyła w 1,5-miesięczny rejs dookoła Bałtyku, nie są amatorami. Są to Żeglarze z Jacht Klubu Królewskiego działającego w Darłowie. To doświadczone osoby, które doskonale zdawały sobie sprawę z zagrożeń i sił, jakie trzeba było włożyć w ten długi i wymagający rejs. Żaglówkę przygotowywano około 2 lat, by była w pełni gotowa na to wyzwanie. W końcu się udało i w czerwcu tego roku grupa 32 żeglarzy z Darłowa podjęła wyzwanie. Był to początek przygody, którą wszyscy uczestnicy z pewnością zapamiętają do końca życia. Rejs trwa już ponad miesiąc i wielkimi krokami zbliża się do końca. Po odwiedzeniu zagranicznych portów dookoła Bałtyku żeglarze ponownie zawitają do Polski.

Niesamowita przygoda, ciekawe odkrycia

Załoga jachtu Sekstant wymieniała się co jakiś czas. Wycieczkę świetnie zorganizowano i zadbano o każdy szczegół. Być może właśnie dzięki temu rejs obył się bez przykrych i niebezpiecznych niespodzianek, chociaż chwile grozy też bywały. Między innymi w momencie, gdy jacht utknął na mieliźnie. Tę zaskakującą sytuację na szczęście udało się opanować, by powrócić do bezpiecznego podróżowania. Żeglarze odwiedzą w sumie aż 6 państw. Rejs sam w sobie jest interesujący, ale dodatkowa możliwość odwiedzenia różnych miast nadmorskich jest jeszcze ciekawsza. To wspaniała szansa na poznanie różnych kultur i zwyczajów. Przyznamy szczerze, że taki aktywny wypoczynek bardzo nam się podoba!

Może Cię zainteresować: https://krynicamorska24.pl/wybierz-rejs-morzem-baltyckim-niezapomniane-wrazenia-gwarantowane/.