Ćwiczył do mistrzostw świata. Musiał tłumaczyć się przed policją

Ćwiczył do mistrzostw świata. Musiał tłumaczyć się przed policją

Wydaje się, że mórz i jezior nie brakuje, a jednak nawet na wodzie ludzie nie potrafią się ze sobą dogadać. Do nietypowej sytuacji doszło na terenie Centrum Żeglarskiego w Szczecinie, gdzie ludzie mogą uczyć się sztuki żeglarstwa, czy też trenować do zawodów. Z okolicy korzystał również doświadczony motorowodniak, który trenował do mistrzostw świata. Problem w tym, że jego treningi zaniepokoiły rodziców dzieci uczących się na terenie Centrum Żeglarskiego.

Trening zakończony rozmową z policją

Centrum Żeglarskie w Szczecinie organizuje półkolonie dla dzieci i zajęcia zbiegły się z treningiem doświadczonego motorowodniaka. Mężczyzna miał opiekę WOPR-u i trenował zgodnie z przepisami. Sęk w tym, że testował naprawdę dobrą i szybką motorówkę. Takich prędkości nie rozwija się na co dzień, przez co sportowiec zwracał na siebie uwagę i amatorom mógł się wydawać szaleńcem, który nie dba o własne życie. Prędkość, z jaką motorowodniak przemierzał wodę, przeraziła rodziców trenujących nieopodal dzieci. Wezwano więc policję. Funkcjonariusze istotnie pojawili się, by zamienić słówko z motorowodniakiem, ale była to rozmowa grzecznościowa. Mężczyzna nie złamał bowiem przepisów.

Niebezpieczeństwa nie było

Policjanci przybyli na miejsce poprosili mężczyznę szykującego się do zawodów, by trenował trochę dalej, na co ten bez problemu przystał. Po wydarzeniu podzielił się swoją opinią na temat wydarzenia, odpowiadając na pytania dziennikarzy. Mężczyzna zapewnił, że bezpieczeństwo dzieci oraz innych osób korzystających z Centrum Żeglarskiego nie było zagrożone. Wielbiciel motorówek jest zawodowcem i trenuje od ponad 20 lat, to po pierwsze. A po drugie, zachowano wszelkie względy bezpieczeństwa. Panika rodziców była więc nieuzasadniona. Oczywiście lepsza panika niż ignorancja. Są w kraju rodzice, którzy w ogóle nie dbają o bezpieczeństwo dzieci, panikę można więc wybaczyć tym, którzy starają się troszczyć o swoje pociechy.

Przeczytaj również: https://topmagazyn.pl/sporty-wodne-nad-morzem-i-nad-jeziorem/.