Darłowo przekazało samochód dostawczy Ukrainie

Darłowo przekazało samochód dostawczy Ukrainie

Ukraina wytrwale walczy w swojej obronie, a Polska wytrwale pomaga, jak tylko może. Mimo że temat wojny nie jest już tak popularny w mediach, to sytuacja na froncie wciąż jest bardzo trudna. Ukraińcy walczą na wschodzie kraju, a zachodnia strona stara się dostarczać broń i artykuły pierwszej potrzeby. Niezbędne dary nie biorą się jednak z powietrza — na szczęście Ukraina wciąż może liczyć na wsparcie wielu krajów, w tym Polski.

Dary z Darłowa dotarły do Ukrainy

Jeśli śledzicie wiadomości, zapewne wiecie już, że wojska rosyjskie niszczą dosłownie wszystko, stąd Ukraińcy na froncie nie mają dostępu do żywności i czystej wody. Życie setek tysięcy ludzi zależy od wsparcia z zewnątrz. Cała Ukraina wspiera wschodnie strony moralnie i finansowo. Na rzecz obrony kraju idą również pieniądze i dary z innych państw Europy i świata. Dary na rzecz ogarniętego wojną kraju pochodzą również z polskich miast, w tym z Darłowa. Powiat sławieński wysłał do partnerskiego powiatu w Ukrainie kurtki przeciwdeszczowe, buty wojskowe i powerbanki. Z kolei Darłowo przekazało specjalny samochód dostawczy, który także bardzo się przyda Ukraińcom.

Dostawczy pojazd z Darłowa działa w miejscowości Horodenka

Horodenka to miasto partnerskie Darłowa, które w tym trudnym czasie może liczyć na wsparcie nadmorskiej miejscowości. Samochód dostawczy marki Renault już dotarł do celu. Co ciekawe, Ukrainę odwiedzili również przedstawiciele władz powiatu sławieńskiego. Dzięki tej skromnej delegacji wiemy, jak Ukraińcy radzą sobie w tragicznym czasie. Zachodnie strony nie są w dramatycznej sytuacji, ale tamtejszym ludziom także towarzyszy strach. Noce są ciemne, ponieważ w celu oszczędności i chęci zwiększenia bezpieczeństwa wyłącza się zasilanie. Wszelkie środki finansowe przekazuje się na armię. Oprócz tego Ukraińcy starają się żyć w miarę normalnie, bo też nie mają innego wyboru. Muszą żyć normalnie, by być w stanie udzielać pomocy żołnierzom na froncie.

Przeczytaj również: https://www.majdan.pl/dlaczego-ukrainska-walka-z-korupcja-tak-bardzo-przeraza-rosje/.