Ludzie nie potrafią zachować się w ZOO?

Ludzie nie potrafią zachować się w ZOO?

Polska może pochwalić się wyjątkowymi ogrodami zoologicznymi, między innymi potężnym ZOO we Wrocławiu. To właśnie stamtąd pochodzą informacje o beznadziejnym zachowaniu zwiedzających. Nieodpowiedzialni goście ZOO stanowią zagrożenie dla żyjących w nim zwierząt. Skąd biorą się takie zachowania i dlaczego tak wielu ludziom trudno jest zrozumieć potrzeby innych stworzeń żyjących na Ziemi?

Tony śmieci i rzucanie kamieniami w zwierzęta w ZOO

Ogrody zoologiczne cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających z całej Polski i nie tylko. Mieszkańcy nadmorskich miejscowości mają bliżej do ZOO w Berlinie, ale w najsłynniejszych ogrodach zoologicznych: we Wrocławiu, Poznaniu i w Warszawie, pojawiają się równie często. To oznacza, że dosłownie z każdego regionu kraju pochodzą osoby, za które wszyscy musimy się wstydzić. Pracownicy ZOO we Wrocławiu po raz kolejny, z niechęcią i smutkiem, opublikowali listę zakazów, które każdemu normalnemu człowiekowi wydają się oczywiste. No bo czy trzeba specjalnych tabliczek informacyjnych, by wiedzieć, że w zwierzęta nie rzuca się kamieniami? Czy zaśmiecanie wybiegów dla zwierząt to naprawdę czynność, której nie można się oprzeć? I czy tak trudno jest zrozumieć, że zwierzęta zjadające śmieci i przyniesione przez ludzi przekąski mogą przez to umrzeć?

Człowiek jako jednostka zapatrzona w czubek własnego nosa

Nieograniczony dostęp do wiedzy nie pomógł człowiekowi wygrać z naturalną tendencją do głupoty. Niestety, inaczej nie da się określić typowo ludzkiego zachowania, które zakłada dążenie jedynie do własnej satysfakcji i wygody. Nawet jeśli oznacza to prawdziwą katastrofę dla innych istnień na Ziemi. Apelujemy, by za wszelką cenę unikać przynależności do tej grupy ludzi.

Przeczytaj również: https://www.ustkainfo.pl/ogrod-zoologiczny-w-gdansku-atrakcja-dla-calej-rodziny/.