Co ma oczyszczalnia ścieków do branży turystycznej? Darłowo szykuje inwestycję

Co ma oczyszczalnia ścieków do branży turystycznej? Darłowo szykuje inwestycję

Darłowo jako nadmorska miejscowość cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Odwiedzających nigdy dość, dlatego miasto szykuje się na przyjmowanie jeszcze większej liczby gości — z polski i zagranicy. Okazuje się, że na przeszkodzie do rozwoju miasta może stać oczyszczalnia ścieków. W Darłowie już zaplanowano kompleksową modernizację.

Rozwój turystyki w Darłowie

Lato w Polsce nie trwa specjalnie długo, a to właśnie ciepłe miesiące są źródłem utrzymania wielu przedsiębiorców z nadmorskich miejscowości. I chociaż samorządy bardzo się starają, by miejscowości położone blisko morza były atrakcyjne cały rok, to jednak sezon letni wciąż jest głównym źródłem zarobków. Tym bardziej warto więc zadbać o to, by odwiedzających nie brakowało. Darłowo ma już pomysły na rozwój, ale najpierw musi być w pełni gotowe, by sprostać większemu zainteresowaniu turystów. Wobec tego nie dziwne, że projekt modernizacji oczyszczalni ścieków w Darłowie stał się priorytetem.

Oczyszczalnia ścieków w Darłowie: plany modernizacji

Obecnie wszelkie prace modernizacyjne wiążą się z wyższymi kosztami niż jeszcze przed rokiem. Mimo to w Darłowie nie spodziewano się, że niektóre firmy startujące w przetargu zaproponują stawki przewyższające budżet inwestycji aż o 300%! W związku z tym rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, zlecając prace miejskiej spółce budowlanej. Prace potrwają dwa lata i obejmą między innymi rozbudowę reaktora biologicznego. Modernizacja oczyszczalni ścieków jest inwestycją, która z dużym prawdopodobieństwem zwróci się w przyszłości.