Darłowo czy Darłówko: gdzie lepiej się zatrzymać?

Darłowo czy Darłówko: gdzie lepiej się zatrzymać?

Wakacje już za nami, ale nadmorskie miejscowości wciąż zachęcają do odwiedzin. Jednym z najpopularniejszych miast w bezpośrednim sąsiedztwie morza jest Darłowo i jego znamienita dzielnica Darłówko. Wiele osób zastanawia się, czy Darłowo i Darłówko to dwa osobne miasta, czy może jedna miejscowość. Dzisiaj porozmawiamy o tym, gdzie warto się zatrzymać.

Darłówko, jaką rolę odgrywa dla Darłowa?

Darłówko i Darłowo często wpisują się w umysłach turystów jako jedna miejscowość. Tymczasem Darłówko jest dzielnicą Darłowa, na tyle popularną, że niektórzy biorą ją za odrębne miasto. I jak tu dojść, co jest prawdą? Najlepiej sprawdzić w źródłach historycznych, a te wyraźnie opisują historię powstania Darłowa i znajdującego się na jego terenie Darłówka. Początki grodu, w przyszłości znanego jako miasto Darłowo, datuje się już na XI wiek. W XIII wieku miasto otrzymało prawa miejskie, stając się idealnym miejscem do życia dla żeglarzy i rybaków. Popularność turystyczna przyszła później, a obecnie popularność Darłowa i Darłówka dalej rośnie.

Darłówko atrakcyjniejsze od Darłowa?

Darłówko kumuluje w sobie najwięcej atrakcji i zabytków Darłowa, przez co jest okolicą niezwykle ciekawą i wygodną do zwiedzania. Niektórzy uważają również, że w Darłówku są najlepsze noclegi nad morzem i że jeśli rezerwować urlop nad morzem, to tylko w Darłówku. Warto jednak wiedzieć, że za słowem najlepsze idzie również słowo najpopularniejsze, a to oznacza, że w Darłówku spotkamy więcej turystów i nieco wyższe ceny. A przecież pozostałe okolice Darłowa także mają w sobie mnóstwo uroku i sprawdzą się zwłaszcza na nocleg. Co więcej, Darłowo i Darłówko łączy jedna, wspólna i na szczęście darmowa atrakcja — morze.