Zachodniopomorskie: kłusownicy polują na żubry

Zachodniopomorskie: kłusownicy polują na żubry

Żubry to sympatyczne zwierzęta, które nikomu nie wadzą, a wręcz przeciwnie, stanowią wyjątkowych mieszkańców polskich lasów i ogrodów zoologicznych. Nieważne jednak, jak lubiane są żubry, dla kłusowników to jedynie cel. Wraz z sezonem jesiennym nastał sezon kłusowniczy. W województwie zachodniopomorskim wykryto kolejne smutne pozostałości po kłusowniczych polowaniach.

Kłusownicy polują na leśną zwierzynę w Zachodniopomorskiem

Leśniczowie z województwa zachodniopomorskiego trafili na kolejnego martwego żubra w regionie. To już trzecie zwierzę tego gatunku, które zginęło z broni kłusowniczej. Warto podkreślić, że gatunek żubra jest bliski wyginięciu, a kłusownicy tylko pogłębiają ten problem. I po co? Po to tylko by mieć radość z zabijania. W Polsce dość często podnosi się temat polowań dla trofeów myśliwskich (w niektórych przypadkach myśliwi otrzymują zezwolenia na odstrzał gatunków chronionych, co jest przerażające). W przypadku martwych żubrów o żadnych trofeach nie mogło być nawet mowy. I niestety nie tylko żubry padają ofiarami kłusowników, ale także rysie, czy wilki.

Kłusownictwo nie ma nic wspólnego z pasją, czy sportem

Dawniej polowania były elementem rozrywki i dzisiaj wiele osób także chciałoby tej wątpliwej rozrywki regularnie próbować. Tymczasem to właśnie niepohamowane polowania doprowadziły do przetrzebienia lasów, które dawniej były naprawdę urodzajne. Oczywiście postęp cywilizacji także zrobił swoje, ale nie można ignorować wkładu polowań w zniszczenie leśnych zasobów. Nie ulega wątpliwości, że takich zachowań akceptować nie można, dlatego sprawa martwych żubrów trafiła na policję. Funkcjonariusze zajmą się dochodzeniem i mamy nadzieję, że winnego kłusownika, bądź kłusowników, uda się znaleźć.