Mercedes pędził przez ulice Darłowa. Kierowca zatrzymany

Mercedes pędził przez ulice Darłowa. Kierowca zatrzymany

Kierowca mercedesa zignorował znaki informujące o ograniczeniu prędkości na terenie zabudowanym. 46-letni mężczyzna pędził przez ulice Darłowa 113 km/h, nie troszcząc się o bezpieczeństwo swoje i innych. Ku swojemu nieszczęściu mężczyzna trafił na patrol policji. 46-latek na razie nie będzie mógł korzystać ze swojego auta. To nie wszystkie konsekwencje, jakie poniesie 46-latek.

113 km/h w terenie zabudowanym

Pędzący 113 km/h mercedes nie mógł pozostać niezauważony. Mercedes przemierzał zabudowane ulice Darłowa, ignorując przepisy. Policjanci szybko dostrzegli samochód i zatrzymali kierowcę do kontroli. 46-letni mężczyzna był trzeźwy, jednak przekroczenie prędkości o 63 km/h nie pozwoliło funkcjonariuszom na łagodne potraktowanie nieodpowiedzialnego kierowcy. Zgodnie z nowymi przepisami, mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo otrzymał 10 punktów karnych i bolesny mandat w wysokości 2000 zł. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mieszkaniec powiatu słupskiego.

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców łamiących przepisy

Policjanci z Darłowa przyznają, że mimo licznych zatrzymań zakończonych utratą prawa jazdy i wysokimi mandatami, w Darłowie wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy. Wygląda na to, że policyjne apele nie docierają do wszystkich. Warto pamiętać, że najniższy mandat za przekroczenie prędkości wynosi 800 zł. Taką karę otrzymamy za przekroczenie prędkości o 31-40 km. Z kolei maksymalna kwota mandatu to 2500 zł. Najwyższą karę otrzymujemy za przekroczenie prędkości powyżej 71 km/h. Jeśli kierowca zdecyduje się na dalsze korzystanie z samochodu, mimo utraty prawa jazdy, musi liczyć się z przedłużeniem kary do 6 miesięcy.

Może Cię zainteresować: https://ekoscian.pl/2022/10/15/odebrane-prawo-jazdy-i-mandat-za-szybka-jazde/.