Pożar na terenie Darłówka. Zapaliła się instalacja świąteczna

Pożar na terenie Darłówka. Zapaliła się instalacja świąteczna

W drugi dzień świąt doszło do pożaru w jednym z mieszkań na terenie Darłówka Zachodniego. Szybka reakcja świadków sprawiła, że w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Wiadomo już, co było przyczyną pożaru. Ustalono, że ogień pojawił się w wyniku zwarcia instalacji świątecznej.

Niebezpieczne lampki choinkowe

Zgodnie z ustaleniami śledczych, pożar na balkonie jednego z mieszkań bloku w Darłówku Zachodnim powstał w wyniku zwarcia instalacji świątecznej. Na szczęście pożar szybko zauważono, więc za chwilę na miejscu pojawiły się służby ratownicze. I mimo że ogień pojawił się na zewnątrz budynku, bardzo szybko zajął drzwi balkonowe, a intensywny dym doprowadził do pogorszenia się samopoczucia osób obecnych w mieszkaniu. Na szczęście hospitalizacja nie była konieczna.

Niestety lampki choinkowe bardzo często mają kiepską jakość, dlatego zwarcie w lampkach świątecznych nie jest rzadkim zjawiskiem. W związku z tym nie należy pozostawiać włączonych iluminacji świątecznych pod nieobecność domowników. Warto również kupować certyfikowane lampki, które z pewnością będą trochę droższe, ale przy tym znacznie bezpieczniejsze.