Wsparcie rządowe dla seniorów w Zachodniopomorskiem

Wsparcie rządowe dla seniorów w Zachodniopomorskiem

Wojewoda Zachodniopomorski wraz z jego zastępcą przekazali do rąk lokalnych samorządowców kolejne umowy na finansową pomoc z kasy rządu, dedykowanej seniorom, na terenie całego regionu. Tym samym, rząbowe dofinansowanie będzie mogło trafić do potrzebujących starszych mieszkańców tego obszaru.

Szczecin i Koszalin to miasta, gdzie miało miejsce urocze wręczenie tych umów. Pochodzą one z dwóch kluczowych programów pomocy społecznej państwa, skierowanych do starszej części populacji – „Opieka 75 plus” oraz „Korpus Wsparcia Seniorów”. W tym roku suma alokowanych środków na te dwa projekty wynosi aż 3,1 miliona złotych dla całego województwa zachodniopomorskiego.

Burmistrz Świdwina, Piotr Feliński, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że jego miasto ponownie dostało się na listę beneficjentów tych programów i podkreślił znaczenie wsparcia dla seniorów, zwłaszcza w małych miejscowościach. Według burmistrza Felińskiego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest kluczowym ogniwem w realizacji tych działań pomocowych. Zaznaczył również efektywność inwestycji w opaski bezpieczeństwa dla seniorów, które pomagają w sytuacjach zagrożenia ich życia czy zdrowia.

Od strony politycznej zaangażowany w sprawę był Tomasz Wójcik, wicewojewoda Zachodniopomorski. Podkreślił on, że polityka senioralna polskiego rządu opiera się na trzech filarach: zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego (m.in. poprzez rewaloryzację emerytur), aktywizacji starszych osób oraz gwarancji bezpieczeństwa zdrowotnego. Do tego celu służy m.in. popularny na Pomorzu Zachodnim program „Senior plus”.