Darłowo: Brutalny napad na 67-latka, sprawcy szybko zatrzymani

Darłowo: Brutalny napad na 67-latka, sprawcy szybko zatrzymani

Wczesnym wieczorem minionej środy, Darłowo stało się miejscem brutalnego napadu, którego ofiarą padł senior. Dwaj młodzi mężczyźni przypuścili niespodziewany atak na starszego pana, mając na celu jego obrabowanie. Ze swojej zbrodni zabrali telefon komórkowy, portfel zawierający dokumenty oraz złoty łańcuszek o szacunkowej wartości 6 tysięcy złotych. Mimo, że po dokonanym ataku natychmiast opuścili miejsce zdarzenia, to jednak już następnej nocy zostali schwytani przez policję, dzięki profesjonalnej i zdecydowanej działalności funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji w Szczecinie. Za swoją zbrodnię grozi im teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zaatakowany 67-letni mieszkaniec Darłowa został napadnięty przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zadecydowali o skradzeniu mu cennych przedmiotów. Zdobyli oni złoty łańcuszek wyceniany na ok. 6 tysięcy złotych oraz telefon komórkowy i portfel pokrzywdzonego. Następnie sprawcy usunęli się z miejsca przestępstwa, ale nie udało im się uniknąć kary. Kamerom monitoringu udało się bowiem uchwycić ich twarze.

Śledczy bardzo sprawnie zabezpieczyli nagrania z monitoringu, co umożliwiło szybkie ustalenie wyglądu sprawców i publikację ich wizerunków w mediach. Dzięki tej natychmiastowej reakcji, 29-letni napastnik oraz jego 32-letni kompan zostali aresztowani już kilkanaście godzin po całym incydencie. W czasie przeszukania jednego z nich, odnaleziono telefon należący do poszkodowanego seniora. Obaj agresorzy trafili do aresztu, gdzie spędzą co najmniej trzy najbliższe miesiące. Na podstawie zgromadzonych dowodów, obu mężczyznom przedstawiono zarzuty. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.