Ochotnicza Straż Pożarna i ratownicy medyczni z Koszalina trenują na warsztatach Rapid Intervention Team

Ochotnicza Straż Pożarna i ratownicy medyczni z Koszalina trenują na warsztatach Rapid Intervention Team

Południe piątkowego dnia strażacy ochotnicy razem z ratownikami medycznymi z powiatu koszalińskiego poświęcili na specjalistyczne szkolenie. Uczestniczyli w praktycznych warsztatach Rapid Intervention Team. Dzień później, te same 10 drużyn ochotników wystartowało w zawodach „Biec, by pomóc”.

Wydarzenie było organizowane wspólnie przez Ochotniczą Straż Pożarną i Komendę Straży Pożarnej w Koszalinie. Była to już jedenasta edycja tego popularnego i ważnego dla lokalnej społeczności wydarzenia. W ramach zawodów uczestnicy angażowani są w inscenizowane akcje ratownicze. Na przykład, podczas dziesiątej edycji, która odbyła się w Bobolicach, drużyny musiały udzielić pomocy osobie, która doznała obrażeń podczas pracy z pilarką oraz osobie z raną postrzałową klatki piersiowej. Dodatkowo, jednym z zadań było opanowanie pożaru pojazdu oraz ratowanie strażaka, który stracił świadomość podczas akcji gaśniczej.

Co drużyny będą musiały zrobić podczas tegorocznej edycji, na razie pozostaje tajemnicą. Jedyną rzeczą, którą wiemy na pewno jest miejsce wydarzenia – podobnie jak w przypadku piątkowych warsztatów, zawody odbędą się w miejscowości Łazy.

Zachęcamy do śledzenia relacji fotograficznej z warsztatów Rapid Intervention Team na naszej stronie!