Wspaniała wygrana Gwardii Koszalin w lidze zachodniopomorskiej

Wspaniała wygrana Gwardii Koszalin w lidze zachodniopomorskiej

Podczas domowego meczu rozgrywanego w ramach trzynastej kolejki IV ligi zachodniopomorskiej, drużyna Gwardii Koszalin udowodniła swoją wyższość na boisku, pokonując zespół Darłovii Darłowo wynikiem 4:0 (2:0). Jest to jedenaście zwycięstwo koszalińskiego teamu w bieżących rozgrywkach, co pozwoliło im utrzymać się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, z zaledwie dwupunktową stratą do czołowych drużyn – Wybrzeża Rewalskiego Rewal i Bałtyku Koszalin.

Mecz odbywał się na stadionie ulokowanym przy ulicy Fałata. W ciągu pierwszych dziesięciu minut gospodarzom udało się osiągnąć przewagę dzięki celnej akcji Sebastiana Milanowskiego, który zdobył gola strzałem odbijającym się od słupka. Zaledwie 28 minut później, Adrian Cybula poszerzył przewagę swojego zespołu do 2:0, umieszczając piłkę w bramce rywala precyzyjnym strzałem głową po doskonałym podaniu od Jorge Tapii.

Druga połowa meczu również była zdominowana przez gospodarzy. Ich ciężka praca przyniosła rezultat w postaci kolejnej bramki w 57. minucie, której autorem był Michał Masłowski. Piłkarz skutecznie wykorzystał dobrze rozegraną akcję z Adrianem Cybulą. Ostatecznie, w 80. minucie meczu, kapitan drużyny Gwardii, Mateusz Piotrowski, ustalił wynik meczu na 4:0 dla swojej drużyny, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Rafała Lipińskiego na Jorge Tapii.