Henryk Lisiński triumfuje w mikołajkowym turnieju szachowym w Darłowie

Henryk Lisiński triumfuje w mikołajkowym turnieju szachowym w Darłowie

Darłowo stało się miejscem rywalizacji szachistów pochodzących z dziesięciu różnych miejscowości, którzy przybyli na turniej mikołajkowy. Zmagania, które odbyły się pod auspicjami Burmistrza Miasta, miały miejsce w siedzibie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Główną nagrodą był atrakcyjny trofeum w postaci statuetki Świętego Mikołaja. Najwyższy wynik na szachownicy, 7,5 punktu, zdobył Henryk Lisiński reprezentujący Szczecinek. Tym samym to właśnie on mógł cieszyć się z tytułu zwycięzcy i wręczonej mu statuetki.

Drugi na podium okazał się Dzmitry Aniskhevicz reprezentujący Białoruś, który uzyskał wynik siedmiu punktów. Trzecie miejsce z dorobkiem 6,5 punktu przypadło Damianowi Wenelskiemu z Malechowa, natomiast Piotr Rogalski ze Sławna, zdobywając sześć punktów, uplasował się na czwartym miejscu. Do ostatniej, dziewiątej rundy rozgrywki były nieprzewidywalne i emocjonujące.

W kategorii juniorów to Wiktor Jachowski z Darłowa wykazał się największymi umiejętnościami, zajmując najwyższe miejsce. Wydarzenie to stanowiło dla młodych szachistów doskonałą okazję do zmagania się z doświadczonymi zawodnikami.