Tradycyjna Wigilia darłowskich Pionierów odbyła się w Karczmie Rzymskiej z udziałem Burmistrza Miasta i ojca Zygmunta

Tradycyjna Wigilia darłowskich Pionierów odbyła się w Karczmie Rzymskiej z udziałem Burmistrza Miasta i ojca Zygmunta

Dzień 12 grudnia 2023 roku na pewno zostanie zapamiętany przez członków darłowskiego Związku Pionierów. To właśnie tego dnia, w malowniczym obiekcie Karczmy Rzymskiej, miało miejsce uroczyste świętowanie Wigilii. Wydarzenie to zgromadziło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się Arkadiusz Klimowicz – Burmistrz Miasta oraz ojciec Zygmunt, franciszkanin z parafii pw. Najświętszej Marii Panny.

Zgodnie z tradycją wigilijną, ojciec Zygmunt przeczytał odpowiedni fragment z Nowego Testamentu, a nastrojowi spotkania dodały melodyjnie zaśpiewane kolędy. Nie zabrakło również wzruszającego momentu dzielenia się opłatkiem.

Wszyscy uczestnicy mogli doświadczyć nie tylko duchowego aspektu Wigilii, ale także cieszyć się okazją do świętowania wyjątkowego jubileuszu. W tym dniu Bożena Tomalak, Prezes Związku Darłowskich Pionierów, obchodziła swoje 80-te urodziny. Towarzysze związku, jak i Burmistrz Miasta, składali jej najserdeczniejsze życzenia dalszego zdrowia i niekończącego się szczęścia. Chwile później zabrzmiało głośne „Sto lat” i liczne przyśpiewki.

Podczas delektowania się dwunastodaniową wigilijną ucztą, wszyscy goście nie szczędzili pochwał dla wybornej kuchni prowadzonej przez właściciela Karczmy Rzymskiej.