Nocna kontrola drogowa w Darłowie – kierowca z ponad 2 promilami alkoholu zatrzymany przez policję

Nocna kontrola drogowa w Darłowie – kierowca z ponad 2 promilami alkoholu zatrzymany przez policję

W jednym z miast Pomorza Zachodniego, Darłowie, doszło do zdarzenia, które zwróciło uwagę miejscowej policji. Jak podaje komenda policji ze Sławna, w trakcie patrolu drogowego na ulicach miasta, funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Darłowie zauważyli niewłaściwe zachowanie kierującego samochodem marki Mazda. Mężczyzna poruszał się swoim pojazdem bez włączonych świateł, co jest niezgodne z przepisami, zwłaszcza po zmroku.

Kiedy mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli, natychmiast poczuli od niego zapach alkoholu. Dalsze działania potwierdziły ich podejrzenia – przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie 33-letniego kierowcy. W konsekwencji, funkcjonariusze odebrali mężczyźnie prawo jazdy oraz zabezpieczyli jego pojazd na najbliższym parkingu. Informacje te przekazała asp. sztab. Kinga Warczak, oficjalny rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie.

Przypadek kierowcy Mazdy nie skończy się jednak na odebraniu prawa jazdy. Jak zaznacza powiatowy komendant policji, sprawa z pewnością trafi do sądu, gdzie ostateczne rozstrzygnięcie wyda sędzia.