Emilia Smolińska zwycięża w szczecińskim konkursie literackim z okazji Dni Praw Człowieka

Emilia Smolińska zwycięża w szczecińskim konkursie literackim z okazji Dni Praw Człowieka

Podczas corocznych uroczystości związanych z obchodami Dni Praw Człowieka, które są organizowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, miał miejsce konkurs o nazwie „Odwaga dzięki wiedzy”. Skierowany on był do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, a jego tematyka skupiała się na prawach człowieka, wolności, równości i tolerancji. Wśród uczestników znalazła się Emilia Smolińska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, która przygotowywała się do konkursu pod okiem swojej nauczycielki języka polskiego – Agaty Majchrzak.

Emilia postanowiła wziąć udział w konkursie literackim, pisząc esej na temat: „Prawa człowieka we współczesnym świecie – prawda czy fikcja”. Jej praca, zatytułowana „Fikcyjna prawda”, została doceniona przez jury. Ze względu na swoją wybitność, zaproszono ją na galę wręczenia nagród do Szczecina. Tam otrzymała swoje zasłużone wyróżnienie.

Po oficjalnej części gali, wszyscy wyróżnieni uczniowie wzięli udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem było omówienie praw człowieka we współczesnym świecie.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Emilii Smolińskiej i życzyć jej kolejnych osiągnięć na literackim polu.