Przeniesienie Zlotu Pojazdów Wojskowych z Darłowa do Kołobrzegu wywołuje poruszenie w branży turystycznej

Przeniesienie Zlotu Pojazdów Wojskowych z Darłowa do Kołobrzegu wywołuje poruszenie w branży turystycznej

Zmiana lokalizacji Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych na rok 2024 spowodowała niepokój wśród przedstawicieli sektora turystycznego w Darłowie. Jarosław Lichacy, prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (DARLOT), wyraził swoje zdziwienie i rozczarowanie decyzją organizatora wydarzenia, Mariana Laskowskiego. Wydaje się, że ta ruch został podjęty bez wcześniejszych konsultacji z DARLOT – zaznaczył Lichacy.

Mając na uwadze interesy hoteli, pensjonatów i restauracji z Darłowa, które DARLOT reprezentuje, Lichacy obawia się strat finansowych spowodowanych przeniesieniem zlotu do Kołobrzegu. Zgodnie z informacją przekazaną przez Mariana Laskowskiego na jego profilach w mediach społecznościowych, planowane jest przeniesienie wydarzenia na teren lotniska w Bagiczu, niedaleko Kołobrzegu.

Przez wiele lat zlot militarny odbywał się na obszarze znanym jako Patelnia, położonym w Darłówku Wschodnim. W latach 2021-2022, Marian Laskowski zorganizował wydarzenie na udostępnionych mu terenach w Darłówku Zachodnim, przy ulicy Nadmorskiej. Jednak w 2023 roku zlot powrócił do swojej tradycyjnej lokalizacji. Lokalne władze miały nadzieję, że również w 2024 roku wydarzenie odbędzie się na Patelni i były gotowe do współpracy z organizatorem.