Emocje, dźwięk i Muminki: Rodzinny konkurs czytelniczy w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Emocje, dźwięk i Muminki: Rodzinny konkurs czytelniczy w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Różnokolorowe interpretacje opowiadania o Muminkach stanowiły centrum konkursu zorganizowanego przez Zamek Książąt Pomorskich zlokalizowany w Darłowie. Uczestnikom konkursu przydzielono zadanie przeczytania fragmentu utworu Tove Jansson dotyczącego serdecznej rodziny Muminków. Nagrania miały możliwość być ozdobione różnorodnymi efektami dźwiękowymi, a także podzieleniem ról pomiędzy członków rodzin.

Zwycięzcą rywalizacji wybranym przez jury okazała się rodzina Diak, w skład której wchodziła matka Karolina, syn Jaś oraz babcia Bogumiła. Członkowie triumfującej grupy zaznaczyli, że tego typu konkursy są doskonałym sposobem na integrację rodzin. Pani Karolina podkreśliła również, że jest to idealna metoda na zarażenie dzieci fascynacją do Muminków, którą uznała za wyjątkową i niepowtarzalną historię.

W składzie jury znalazł się między innymi Tomasz Bartos – właściciel studia nagraniowego i banku głosów. Wyraził on zdumienie wysokim poziomem prezentowanych prac i stwierdził, że nagrania przeszły jego oczekiwania. Zamiast prostego czytania bajki, otrzymał pół-profesjonalistów tworzących wspaniałe słuchowiska zaopatrzone w efekty dźwiękowe, muzykę oraz podział na role.

Konkurs został zorganizowany w związku z wystawą „Baśniowy zakątek. W krainie Muminków”, która będzie dostępna do 21 stycznia na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.