Wielki Finał akcji "Płuca po pandemii" w Darłowie

Wielki Finał akcji "Płuca po pandemii" w Darłowie

Za cel swych działań, fundacja działająca pod sztandarem „Płuca po Pandemii”, wyznaczyła pozyskanie środków na sprzęt służący do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc wśród pacjentów oddziałów pulmonologicznych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. W tym przedsięwzięciu solidarnie wspiera ją miasto Darłowo. Wielki finał tej akcji został zaplanowany na niedzielę, 28 stycznia.

Zaproszenie do uczestnictwa w tym wydarzeniu kierują do nas Miasto Darłowo, Darłowski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna imienia Agnieszki Osieckiej, DCW oraz darłowskie sztaby. Zakres atrakcji tego dnia jest naprawdę spory – koncertowy finał odbędzie się w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Morskich w Darłowie (poprzednio liceum – ulica Chopina 4). W bieżącym roku decyzją współorganizatorów zostały skierowane jeszcze bardziej intensywne wysiłki na zapewnienie publiczności licznych muzycznych uniesień, które uprzyjemnią ten nadzwyczajny, energetyczny dzień.

Kluczowe miejsce wydarzenia, czyli sala gimnastyczna ZSM na ulicy Chopina 4, zostanie otwarta dla uczestników już o godzinie 15:00. Na miejscu będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Uczestnicy będą mieli okazję skosztować przysmaków podawanych w specjalnej strefie gastronomicznej 0 waste (0 STRAT), zasłużenie Ewie Uklei, Kindze Grzelakowskiej i przyjaciołom, a także kawiarni prowadzonej przez Dariusza Kosa, która posłuży wypiekami z cukierni darłowskich: „Słodko po Mojemu” i „Bluberry Cake”. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli barwne malunki twarzy, które wykonuje Ada Strączek – ta sama osoba zadba również o profesjonalny makijaż dla dorosłych. Wśród atrakcji znajdzie się również stoisko Biblioteki Miejskiej, gdzie za symboliczną kwotę „do puszki” będzie możliwość nabyć interesujące i niecodzienne egzemplarze książek oraz prezentacja sprzętu bojowego przez darłowski oddział Straży Granicznej.