Karnawałowy bal osiedlowy w Sławnie zgromadził sto mieszkańców

Karnawałowy bal osiedlowy w Sławnie zgromadził sto mieszkańców

W ostatnią sobotę, aż do białego rana, 100 mieszkańców miasta Sławno, głównie z Osiedla Dzieci Wrzesińskich oraz Osiedla Kolejowego, doskonale bawiło się na Sąsiedzkim Balu Karnawałowym. Wydarzenie to odbyło się w miejscowej świetlicy „Przystanek Kultura”. Organizatorem imprezy był Adam Poprawski, radny sławieński, który stworzył ten bal z myślą o integracji społeczności lokalnej.

Jak podkreślał Poprawski na inauguracji wydarzenia, głównym celem powstania tej świetlicy było umożliwienie integracji mieszkańcom, szczególnie tym z tych dwóch osiedli. Dowodem na sukces tego przedsięwzięcia jest liczna obecność ludzi na balu, co pokazuje, że mają oni ogromne zapotrzebowanie na takie formy spędzania wolnego czasu. Radny zachęcał również do regularnego korzystania ze świetlicy, wynajmując ją na różnorodne okazje.

Wszystkie bilety wejściowe do balu rozdano w ciągu kilku dni, mimo braku promocji w internecie. Uczestnicy samodzielnie zadecydowali o eleganckiej aranżacji wnętrz. Przynieśli ze sobą różne potrawy, które obciążyły stoły do granic możliwości. Za oprawę muzyczną imprezy odpowiedzialny był Dominik Margielewski, inny radny z Sławna. W pewnym momencie na scenie pojawił się także solista Maciej Paszkiewicz, który pomógł w podtrzymywaniu tanecznej atmosfery.