Policyjne działania pn. „Trzeźwość” na terenie powiatu sławieńskiego: Zatrzymano nietrzeźwych kierowców i rowerzystów

Policyjne działania pn. „Trzeźwość” na terenie powiatu sławieńskiego: Zatrzymano nietrzeźwych kierowców i rowerzystów

Na drogach powiatu sławieńskiego przeprowadzono policyjne operacje o nazwie „Trzeźwość”. Funkcjonariusze ustanowili punkty kontrolne, w których dokonano przesiewowych badań trzeźwości niemal tysiąca osób. Podczas tych działań odkryto nie tylko kierowcę pod wpływem alkoholu, ale także osoby prowadzące pojazd pod wpływem narkotyków, poszukiwaną osobę oraz sześciu pijanych rowerzystów.

Nietrzeźwi kierujący są głównym źródłem zagrożenia na drogach. W odpowiedzi na ten problem, policjanci z Sławna zorganizowali operację „Trzeźwość”, która miała na celu kontrolę stanu trzeźwości kierujących.

Działania intensyfikujące kontrole trzeźwości trwały dwa dni i były prowadzone w różnych miejscach na obszarze powiatu sławieńskiego. Przesłuchano prawie tysiąc kierowców pod kątem zawartości alkoholu w organizmie, a funkcjonariusze odkryli jednego pijanego kierowcę i dwóch kierowców pod wpływem narkotyków.

Nietrzeźwy kierowca Volkswagena Polo został zatrzymany w Malechowie. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego prowadził auto mając we krwi ponad promil alkoholu. Inny kierowca został zatrzymany w Sławnie – 38-latek prowadził Volkswagen Golf będąc pod wpływem amfetaminy. W Staniewicach natomiast wpadł 27-latek, u którego policjanci zorientowali się podczas kontroli drogowej, że może być pod wpływem narkotyków. Badania potwierdziły obecność amfetaminy i marihuany w organizmie mężczyzny. Nie był to jednak koniec jego problemów – w samochodzie znaleziono dodatkowo środki odurzające, również amfetaminę.