Oszustwo metodą "na BLIK" w powiecie sławieńskim: Trzy kobiety straciły łącznie 2800 zł

Oszustwo metodą "na BLIK" w powiecie sławieńskim: Trzy kobiety straciły łącznie 2800 zł

Przez swoją naiwność, trzy kobiety z powiatu sławieńskiego stały się ofiarami oszustwa i w sumie straciły 2800 złotych. Zamiast udostępniać kody BLIK swojej przyjaciółce, nieświadomie przekazały je oszustom.

25-letnia mieszkanka gminy Postomino zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, aby poinformować o incydencie. Oszuści zdobyli dostęp do jej konta na portalu społecznościowym, a następnie wysłali wiadomości do jej znajomych z prośbą o pożyczkę pieniędzy.

W treści wiadomości sugerowano, że kobieta potrzebuje kodu BLIK do opłacenia swoich zakupów, ponieważ nie mogła tego zrobić sama ze względu na techniczną awarię w jej banku.

Niestety, trzy kobiety dały się nabrać na ten przekręt i podały kod BLIK oszustom, zamiast 25-letniej znajomej. Efekt? Straciły łącznie 2800 złotych.

„Metoda 'na BLIK’ to popularna forma oszustwa, polegająca na włamaniu się do konta na portalu społecznościowym i prośbie o udostępnienie kodu BLIK znajomym poszkodowanego – tłumaczy asp. szt. Kinga Warczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. – Oszust może przedstawić różne powody, dla których potrzebuje pomocy, na przykład małą pożyczkę, zgubiony portfel, chwilowe braki finansowe na opłacenie zakupów lub awarię banku. Gdy kod BLIK zostanie podany, oszust natychmiast wypłaca pieniądze z bankomatu i często prosi o kolejne kody.”