Uroczystość rocznicowa w kołobrzeskim porcie pasażerskim: Spotkanie branży morskiej, służb mundurowych i edukacji

Uroczystość rocznicowa w kołobrzeskim porcie pasażerskim: Spotkanie branży morskiej, służb mundurowych i edukacji

W miniony piątek, w kołobrzeskim porcie pasażerskim odbyła się ważna uroczystość rocznicowa. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli parlamentu, samorządów, dyrektoriatów szkół średnich oraz rodziny uczniów szkół morskich. Nie mogło na nim zabraknąć również reprezentantów sektora morskiego, służb mundurowych i uniwersytetów z tego obszaru.

Niegdysiejsza nazwa placówki to Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu. Jak podkreśliła Anna Walczak, dyrektor instytucji, szkoła nieprzerwanie intensyfikuje swoje działania rozwojowe. Dowodem na to jest współpraca z Polskimi Żeglarskimi Biurami (PŻB) oraz Polską Żeglugą Morską (PŻM). A od 2022 roku także z Politechniką Morską w Szczecinie. – Studenci naszej szkoły mają priorytetowe warunki do przyjęcia na szczecińską politechnikę – mówiła dyrektor – Współdziałamy ze sobą. Nasi podopieczni często odwiedzają tę uczelnię, co pozwala im na zdobycie doświadczenia i lepsze przygotowanie do podjęcia decyzji o wyborze miejsca studiów.

Stanisław Wziątek, wiceminister Ministerstwa Obrony Narodowej, podkreślił, że absolwenci szkoły w Kołobrzegu mają otwarte drzwi do akademii wojskowych. – Akademia Marynarki Wojskowej wita was z otwartymi ramionami. Jeśli chcecie związać swoją przyszłość z tym rodzajem służby, gwarantujemy wam możliwości dalszego rozwoju – zapewnił.

W bieżącym roku szkolnym, blisko 500 uczniów kontynuuje naukę na czterech różnych kierunkach w szkole: technik nawigator morski, technik mechanik okrętowy, technik logistyk i elektroautomatyk okrętowy.