Weekend szkoleniowy Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej w ośrodku Wczasowo

Weekend szkoleniowy Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej w ośrodku Wczasowo

Zaangażowana i nieustannie koncertująca na terenie całego regionu Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, wykorzystała ostatni weekend do udziału w obozie szkoleniowym. W czasie dwudniowego zgrupowania, zarówno instrumentaliści, jak i mażoretki, od wczesnych godzin sobotnich aż do niedzielnego popołudnia, intensywnie rozwijali swoje zdolności oraz doskonalili przygotowywany repertuar. Wszystkie te działania miały miejsce w malowniczym otoczeniu ośrodka Wczasowo, położonego nad morzem, w miejscowości Jezierzanach.

Podczas pobytu na obozie, orkiestra skupiła się nie tylko na nauce różnych utworów, gry i sposobów poruszania się podczas marszu, ale również na integracji członków zespołu poprzez wspólne zabawy i wieczór spędzony przy ognisku. Było to kluczowe dla finalnego przygotowania do nadchodzącego sezonu koncertów i festiwali.

Orkiestra planuje uczestniczyć w kilku takich imprezach w bieżącym roku. Już wystąpili na festiwalu Orkiestr Dętych w Łobzie, a kolejnym punktem jest festiwal w Sławnie. W czerwcu planują wyprawę do kaszubskiego Szemudu, natomiast pod koniec wakacji wezmą udział w prestiżowym Festiwalu Orkiestr Dętych we Wrześni (nazwa tej miejscowości jest jednocześnie nazwą największego sławieńskiego osiedla). Poza tym, czekają ich liczne występy okolicznościowe.

Realizacja obozu szkoleniowego była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Miasta Sławno. Cenne wsparcie udzielił również Jacek Ścigała, prezes MPGKiM w Sławnie.