Niezwykłe spotkanie z rysiem na plaży – niezapomniane chwile dla mieszkańców Darłowa

Niezwykłe spotkanie z rysiem na plaży – niezapomniane chwile dla mieszkańców Darłowa

Niespotykane wydarzenie miało miejsce w gminie Darłowo, gdzie udało się uchwycić na zdjęciu rzadko widywanego drapieżnika. Ryś, który pojawił się na miejscu, zdawał się ignorować ludzi spacerujących w pobliżu.

Szczególnie niecodzienna sytuacja rozegrała się w miejscowości Wicie, należącej do gminy Darłowo. Na tamtejszej plaży, ku zaskoczeniu obecnych tam plażowiczów, pojawił się ryś. Ten rzadko spotykany drapieżnik, wylegujący się beztrosko na piasku, nie wydawał się zainteresowany obecnością człowieka. Ryś to dziki kot, którego populacja w Polsce jest ograniczona, co sprawia, że spotkanie z nim na wolności jest prawdziwą rzadkością. Co ciekawe, to już drugi raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni, kiedy rysie były widywane na terenie nadbałtyckim.

Cudowny poranek na plaży zamienił się w magiczne doświadczenie dla wielu wcześnie wstających spacerowiczów. Ci szczęśliwcy mieli szansę na bezpośrednie spotkanie z tym rzadko spotykanym gatunkiem, znajdującym się pod ścisłą ochroną. O godzinie 5:30, na plaży w miejscowości Wicie (gmina Darłowo), napotkali na swojej drodze wylegującego się rysia. Ten drapieżnik to jeden z osobników uwolnionych przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze, które ma na celu odtworzenie populacji tego niezwykłego gatunku.