OSP Sianów otwiera swoje podwoje dla mieszkańców: Strażacki piknik mimo deszczowej aury

OSP Sianów otwiera swoje podwoje dla mieszkańców: Strażacki piknik mimo deszczowej aury

W ostatnią sobotę ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowie zdecydowali się na otwarcie swojego siedziby dla lokalnej społeczności, organizując strażacki piknik. Wbrew wszelkim planom, warunki atmosferyczne nie były sprzyjające – deszcz przeszkadzał w realizacji niektórych zaplanowanych atrakcji. Mimo to, nie udało mu się zepsuć dobrego humoru i pozytywnej atmosfery, którą udało się utrzymać przez całe wydarzenie.

Dla wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień w strażackim gronie, przygotowano szereg różnorodnych atrakcji. Goście mieli okazję do bezpośredniego kontaktu ze sprzętem strażackim, mogli poznać jak wygląda praca strażaków od środka oraz wziąć udział w licznych konkursach.

Szczególną atrakcją była pokaz ratownictwa technicznego, podczas którego uczestnicy mogli obserwować cięcie wraku samochodu i poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Druhowie z OSP Sianów zaprezentowali również swoje umiejętności sportowe, rozgrywając mecz w „prądopiłkę”.