Otwarcie jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Perła Bałtyku

Otwarcie jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Perła Bałtyku

Dwudziesta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Perła Bałtyku rozpoczęła się w poniedziałek, 24 czerwca. Organizowane w urokliwym miasteczku Łazy na Pomorzu wydarzenie przyciągnęło szerokie grono miłośników tej strategicznej gry.

Święto szachów przyciągnęło do Łaz aż 385 zawodników, reprezentujących różne kraje – Polskę, Niemcy, Ukrainę i Danię. W ciągu najbliższych dni rywalizować będą oni w dziewięciu rundach, starając się zdobyć cenne tytuły w grze standardowych partii szachowych.

Wszyscy uczestnicy podzielili się na cztery grupy. Grupa A, złożona z 60 najlepszych zawodników, to elita festiwalu. Grupa B natomiast skupia przede wszystkim amatorów, jednak liczba jej uczestników bije rekordy – do gry przystąpiło tu aż 195 osób. Ta grupa również będzie rywalizować o swoje szachowe trofea.

Grupa C jest dedykowana dla seniorów, którzy ukończyli 50. rok życia. W tym roku zgromadziła ona 81 zawodników. Grupa D natomiast to miejsce dla najmłodszych adeptów szachów. Tutaj 51 młodych talentów będzie miało okazję udowodnić swoje umiejętności na międzynarodowym parkiecie.

Wszystkie rundy festiwalu rozpoczynają się codziennie o 15:00 w Ośrodku Wczasowym Bryza, mieszczącym się przy ulicy Wąskiej 2 w Łazach. Miłośnicy szachów, którzy nie mogą być na miejscu, mogą śledzić przebieg turnieju na żywo. Transmisja obejmuje czołowe szachownice grup Open A i C i jest dostępna na stronach serwisów turniejowych.