Będzie głosowanie nad budżetem obywatelskim Darłowa

Będzie głosowanie nad budżetem obywatelskim Darłowa

Wszystkie projekty do budżetu obywatelskiego są już zgłoszone. Jest ich w sumie 7. Już jutro rusza oficjalne głosowanie, które potrwa aż do 30 wrześnie. Jakie projekty są do wyboru?

Wybrano już projekty

Trwająca do niedawna ocena projektów zakończyła się i do ostatecznego etapu weszło 7 projektów. Mieszkańcy będą mogli od jutra głosować na 1 projekt inwestycyjny oraz jeden projekt społeczny. Całość inwestycji nie może przekroczyć 250 tysięcy złotych.

Głosować można do 30 września, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 15 października. Można głosować elektronicznie lub pobrać kartę do głosowania w Urzędzie Miejskim i kilku innych punktach.

Ocenę merytoryczną projektów przeprowadzono na podstawie oficjalnych wytycznych. DO wyboru na liście inwestycyjnej jest projekt interaktywnej ścieżki edukacyjnej w SP nr 3 („Naukowa Ścieżka Doświadczeń przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie”), projekt rzeźby roweru (Bicykl – Święto Rowerów) oraz projekt budowy aktywnych przejść dla pieszych, które mają zapobiegać wypadkom.

Do projektów społecznych złożono mistrzostwa Darłowa w jeździe na deskorolce i hulajnodze, projekt mający na celu ograniczenie liczby dziko żyjących zwierząt domowych (Miau! Hau! Daj głos!), poszerzenie zbiorów biblioteki oraz konkurs graffiti (GRAFFITI JAM – DARŁOWO 2022).

Głos można oddać na jeden z projektów inwestycyjnych oraz na jeden społeczny. Nie jest jednak konieczne wybieranie społecznego. Głosy można składać w UrzędzieMiasta w godzinach urzędowania. Więcej informacji o projektach znajduje się na stornie miasta. Ostateczny termin głosowania mija 30 września, po tej dacie nie będzie można już składać głosów.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego głosowanie oraz udzielania się w sprawach miejskich.