Zdrowa skóra na lato? Skuteczne sposoby na poprawę wyglądu skóry!

Zdrowa skóra na lato? Skuteczne sposoby na poprawę wyglądu skóry!

Sezon wiosenno-letni jest uwielbiany przez Polaków. Za niedługo będziemy mogli zrzucić ciężkie płaszcze i bluzy, by dać pozwolić skórze chłonąć promienie słońca wraz z witaminą D. Co zrobić, kiedy mimo starań skóra nie jest gotowa na lato? Jak zwalczyć krostki i przebarwienia? Podpowiadamy!

Zanim wyjdziesz na słońce

Problemy ze skórą twarzy i całego ciała są powszechne. Przede wszystkim pamiętajmy, że nie ma sensu gotować się pod tonami makijażu, czy pod warstwą ubrań z powodu złej kondycji skóry. Idealni ludzie występują tylko w social mediach, a to za sprawą filtrów i aplikacji do przerabiania zdjęć.

Zła kondycja skóry może jednak świadczyć o innych problemach, które negatywnie oddziałują na naszą codzienność. Problemy hormonalne, efekty złej diety, alergie — przyczyn może być wiele. Zanim więc ruszysz do dermatologa po maści, zrób badania kontrolne. Po zwalczeniu choroby lub alergii krostki znikną, a następnym etapem będzie wygojenie blizn i przebarwień. Pozostałości po trądziku nie wolno opalać, ponieważ się utrwalą. Na słoneczko wychodzimy więc rozebrani, ale ze skórą pokrytą kremem z ochroną przeciwsłoneczną.

Dbaj o zdrowie, a Twoja skóra rozkwitnie

Brak ruchu, dieta bogata w węglowodany, duże ilości cukru i laktozy spożywane w ciągu dnia — to wszystko negatywnie odbija się na stanie skóry, zwłaszcza skóry twarzy. W prawidłowym funkcjonowaniu organizmu ważna jest równowaga. A niestety obecnie w sklepach sprzedaje się produkty wysoko przetworzone, napakowane cukrem i węglowodanami. Zbilansowana dieta wymaga więc odrobiny pracy, ale naprawdę warto! Tym sposobem bez wysiłku poprawimy sylwetkę, a także wygląd skóry, włosów i paznokci.

Piękne ścieżki rowerowe w pobliżu Darłowa oraz piaszczysta plaża zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto regularnie korzystać z przywileju pięknych okolic i zadbać nieco o swoją kondycję fizyczną. Ruch przyspieszy metabolizm i pomoże oczyścić ciało z toksyn, które także mają wpływ na wygląd skóry.

Więcej ciekawych porad znajdziesz na stronie: https://www.thanks.pl/.