Sposoby na bezpieczne opalanie

Sposoby na bezpieczne opalanie

W sierpniu czeka nas kolejna fala upałów, nie ulega jednak wątpliwości, że nadchodzące tygodnie to ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą zadbać o piękną, naturalną opaleniznę. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, by cieszyć się nie tylko brązową, ale również zdrową skórą.

Na początek zadbaj o umiar

Obecnie prażenie się na słońcu nie jest bezpieczne. Ryzyko raka skóry jest jednak znacznie mniejsze, gdy rozsądnie zażywamy kąpieli słonecznych, a przy okazji chronimy się przed szkodliwym działaniem promieni UV. Stosowanie kremów z ochroną przeciwsłoneczną powinno wejść nam w krew. Warto również zrezygnować z leżenia plackiem na plaży od rana do wieczora. To może skończyć się nie tylko poparzeniem słonecznym, ale również znacznie niebezpieczniejszym udarem. Jeśli planujesz więc długie plażowanie, weź ze sobą duży parasol, pod którym skryjesz się w czasie największej aktywności słońca. Regularne wystawianie skóry na promienie słoneczne pozwoli nam osiągnąć piękną i zdrową opaleniznę. To znacznie lepszy sposób niż próba zbrązowienia skóry w jeden dzień.

Nawilżaj skórę i stosuj triki na przedłużenie opalenizny!

Na dwa dni przed planowanym opalaniem (ale nie dzień wcześniej!), warto zrobić peeling całego ciała, by złuszczyć martwy naskórek i nadać skórze zdrowego wyglądu. Pamiętajmy również o nawilżaniu skóry od wewnątrz i na zewnątrz. Woda powinna być stałym dodatkiem wszystkich aktywności poza domem. I w domu też, ale na słońcu nawadnianie organizmu jest szczególnie istotne. Z kolei dobry balsam pomoże nam podkreślić i wzmocnić pozytywny efekt płynący z odpowiedniego nawilżenia.

Doświadczone wielbicielki opalenizny zachęcają również do spożywania beta-karotenu, obecnego na przykład w marchewce. Świetnie sprawdzą się również produkty spożywcze zawierające antyoksydanty, gdyż ich wysokie stężenie korzystnie wpływa na wygląd skóry, co pozwoli pięknie podkreślić opaleniznę. Na koniec warto wspomnieć o balsamach brązujących. Jeśli wybierzesz dobry balsam, również uzyskasz piękną opaleniznę, a przy okazji bezpieczną dla skóry.