Wizyta burmistrzów na zaproszenie Renaty Pacholczyk i plany nowej przychodni w Darłowie

Wizyta burmistrzów na zaproszenie Renaty Pacholczyk i plany nowej przychodni w Darłowie

Renata Pacholczyk miała zaszczyt gościć w swoim domu trzech znaczących polityków ze swojego regionu. Wizytę złożyli jej Arkadiusz Klimowicz, pełniący funkcję burmistrza Darłowa, Grzegorz Lipski, burmistrz Polanowa oraz Tomasz Hołowaty, który jest zastępcą wójta gminy Biesiekierz.

Arkadiusz Klimowicz, odgrywający kluczową rolę jako burmistrz Darłowa, podczas spotkania podzielił się planami dotyczącymi budowy nowoczesnej, publicznej przychodni w mieście. Zapewnił, że prace nad tym projektem już się rozpoczęły. Poinformował również o zamiarze starosty, który planuje w najbliższym czasie przedstawić projekt uchwały. Taka uchwała stanowiłaby „zielone światło” dla rozszerzenia działalności Szpitala Powiatowego w Sławnie, tak aby mógł on świadczyć usługi podstawowej opieki zdrowotnej również w Darłowie.

Klimowicz wyraził nadzieję, że nowa placówka medyczna, która będzie działać pod egidą szpitala, zacznie funkcjonować już w ciągu najbliższego roku. Jest to ambitny plan, ale burmistrz Darłowa wydaje się być przekonany o jego realizacji.