38-letni mieszkaniec Sławna zatrzymany po tym, jak prowadził samochód mimo zakazów i pod wpływem narkotyków

38-letni mieszkaniec Sławna zatrzymany po tym, jak prowadził samochód mimo zakazów i pod wpływem narkotyków

Na terenie gminy Sławno doszło do niecodziennego zdarzenia – mężczyzna w wieku 38 lat został zatrzymany przez policję po tym, jak jego samochód wylądował w rowie. Sprawca posiadał na swoim koncie aż cztery zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, przy czym dwa z nich były wydane na całe życie. Co więcej, mężczyzna był pod wpływem substancji odurzających i miał przy sobie narkotyki.

Sytuacja miała miejsce w Zakrzewie. Policjanci zostali poinformowani o samochodzie, który wjechał do rowu. Po dotarciu na miejsce znaleźli za kierownicą Mercedesa 38-letniego mieszkańca najbliższej gminy. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić przyczyn zaistniałego incydentu.

– Badanie wykonane na miejscu zdarzenia przy użyciu alkomatu wykazało, że choć mężczyzna był trzeźwy, badanie na obecność substancji odurzających pokazało, że był pod wpływem amfetaminy – mówi asp. szt. Kinga Warczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. – Podczas przeszukania osobistego, funkcjonariusze znaleźli przy nim pakunki zawierające białą substancję oraz zawiniątka z brązowym suszem roślinnym.

Analiza przeprowadzona przez tester potwierdziła, że to była metamfetamina o masie przekraczającej 30 gramów oraz marihuana ważąca ponad 3 gramy.