Jak znaleźć wymarzoną pracę? – praktyczne porady cz. 1

Jak znaleźć wymarzoną pracę? – praktyczne porady cz. 1

Według najnowszych statystyk niecałe 700 tysięcy polaków jest aktualnie bezrobotna. Sytuacja w naszym regionie także nie napawa optymizmem. W dzisiejszym artykule przedstawimy państwu kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym poszukiwanie pracy może okazać się zdecydowanie bardziej efektywne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami.

Dobre CV podstawą sukcesu

W dzisiejszych czasach solidne CV to podstawa, zwłaszcza jeśli aplikujemy o konkretne stanowisko. Wiele firm to właśnie na tym dokumencie opiera się najbardziej, wybierając odpowiedniego kandydata. Jak więc przygotować odpowiednie CV? W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą wcześniejszą historię zatrudnienia wraz z latami, w których pracowaliśmy w danej firmie. Drugim bardzo istotnym krokiem jest wpisanie do niego wszelkich szkoleń, które odbyliśmy oraz ukończonych kursów. Dzięki temu pracodawca nie tylko zobaczy, jakie mamy doświadczenia, ale także pozwoli to ukazać nasze dodatkowe umiejętności.

Bardzo ważnym jest także, aby CV nie było robione „na kolanie”. Warto poświęcić trochę czasu na jego skrupulatne przygotowanie oraz schludny, ale i zachęcający wygląd. Wiele książek w tej tematyce sugeruje, że większość z nas jest wzrokowcami, dlatego tak ważne jest, aby nasze CV delikatnie odbiegało od reszty przysłanych aplikacji. Przyciągnie to z pewnością uwagę potencjalnego pracodawcy. Oczywiście nie należy także z tym przesadzić, zbyt pstrokate i agresywnie wyglądające CV może zniechęcić pracodawcę.

Do CV warto także załączyć wszelkie otrzymane przez lata pracy certyfikaty oraz zaświadczenia o ukończeniu danego kursu, będzie to doskonałe uzupełnienie informacji, które przedstawiliśmy w naszej aplikacji. Wbrew panującej opinii także rubryka zainteresowania jest dość istotna. Pozwala ona pokazać nas z trochę innej, tej bardziej prywatnej strony. Możemy bowiem spodziewać się podczas trwania rozmowy kwalifikacyjnej pytań odnośnie właśnie ich. Warto więc wpisać tam nasze faktyczne hobby, ponieważ wpisanie w tej rubryce danych nieprawdziwych może spowodować nieprzyjemną ciszę podczas rozmowy.

To koniec pierwszej części naszego cyklu poświęconego wskazówką odnośnie poszukiwania zatrudnienia. CV zdecydowanie jest kluczem, który może nam otworzyć drzwi do wymarzonej pracy. Jednocześnie zapraszamy na kolejne części tego cyklu, w których wyjaśnimy między innymi, w jakich miejscach warto szukać pracy, a także udzielimy cennych wskazówek co do rozmowy kwalifikacyjnej.