Jak znaleźć wymarzoną pracę? – praktyczne porady cz. 2

Jak znaleźć wymarzoną pracę? – praktyczne porady cz. 2

Zapraszamy na drugą część naszego cyklu, mającego na celu udzielenie wskazówek odnośnie znalezienia wymarzonej pracy. W poprzedniej części skupiliśmy się na CV, które w dzisiejszych czasach jest niezbędnym elementem każdego, kto poszukuje pracy. W tej części skupimy się na miejscach, w których możemy poszukać zatrudnienia.

Internet

Chyba nikogo nie dziwi już fakt, że większość ogłoszeń o prace publikowane jest w tej chwili w internecie. To potężne medium pozwala nie tylko na znalezienie dokładnie takiej pracy, jakiej poszukujemy, niesamowicie ułatwia ono także komunikację z potencjalnym pracodawcą. Istnieje naprawdę wiele portali ogłoszeniowych, na których codziennie dodawane są aktualne ogłoszenia z ofertami pracy. Zdecydowanie najpopularniejsze z nich to olx.pl, jobman.pl czy pracuj.pl. Jak więc zacząć poszukiwania. Wystarczy wejść na jedną ze stron, wybrać odpowiednie kryteria, które nas interesują i kliknąć wyszukaj. W ciągu sekundy pojawi nam się cała masa ogłoszeń z naszego regionu, w których firmy aktualnie rekrutują. Po znalezieniu odpowiadającej nam oferty, w zależności od pracodawcy będziemy musieli wysłać odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Zdecydowanie najczęstszym dokumentem, jakiego wymagają pracodawcy jest CV, co do którego wskazówki mogą państwo przeczytać w pierwszej części naszego cyklu. Zdarzają się także ogłoszenia, w których podany został numer telefonu, co może znacznie przyśpieszyć nasz kontakt z pracodawcą. Należy tutaj jednak zaznaczyć, że ogłoszenia z podanym numerem kontaktowym potrafią być nie aktualnie w przeciągu zaledwie kilku minut od dodania.

Rodzina i znajomi

Niektórzy są zdania, że nie ma lepszej drogi do znalezienia pracy niż polecenie przez znajomego bądź członka rodziny. I choć wydaje się to banalne, to naprawdę wielu pracodawców woli zatrudnić w firmie osobę, która została mu polecona. W niektórych firmach działają nawet specjalne systemy poleceń, dzięki którym pracownik, który poleci znajomego, może liczyć na wiele profitów, nawet i finansowych.

Czasy się zmieniły, przez co zmieniła się także metodyka poszukiwania zatrudnienia. Mamy nadzieje, że wskazówki, które państwo tutaj przeczytają, choć w małym stopniu przyczynią się do znalezienia przez państwa pracy. W kolejnej części opiszemy czego możemy spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej, oraz jak się do niej dobrze przygotować.