W majówkę odpocznij od internetu!

W majówkę odpocznij od internetu!

Wielkimi krokami zbliżamy się do długo wyczekiwanej przez Polaków majówki i być może także nieco lepszej pogody. Z pewnością macie już poczynione wstępne plany, obejmujące grilla ze znajomymi lub podobne spotkania w gronie najbliższych. My z kolei proponujemy Wam totalne celebrowanie majówki. W jaki sposób? Odpoczynkiem od internetu!

W majówkę odpocznij TOTALNIE!

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że przyczyną złego nastroju i eskalacji kompleksów są między innymi social media i internet. Regularne przeglądanie mediów społecznościowych kradnie czas i dobre samopoczucie. W obecnych, trudnych czasach, równie negatywny efekt przynoszą serwisy informacyjne, nie zawsze podające nam zweryfikowane, konkretne informacje.

Trudno jest zachować dystans do treści, które widujemy w internecie. Wszystkie wyglądają przekonująco, a od pięknych zdjęć i ciekawych filmików ciężko jest oderwać wzrok. Tymczasem nasze własne życie traci na tym, że zbyt wiele czasu poświęcamy na przeglądanie życia innych. Majówka jest idealną okazją do tego, by zmienić nieco swoje codzienne zwyczaje i dla odmiany skupić się wyłącznie na sobie i swojej rodzinie.

Ciesz się dniem i byciem sobą

Darłowo dzięki bliskiemu sąsiedztwu morza daje mnóstwo możliwości do aktywnego spędzenia czasu, samotnie lub w towarzystwie. Z łatwością wypełnisz sobie każdy wolny dzień, bez zerkania co chwilę w telefon. Otwórz oczy i ciesz się rozkwitającą zielenią w przestrzeni miejskiej. Zrób sobie domowe SPA, sięgnij po książkę, która od dawna czeka na przeczytanie, nadrób zaległości w ulubionych serialach, spotkaj się z przyjaciółmi, których chciałeś zobaczyć od tygodni.

Osoby, które mają za sobą dłuższe przerwy od mediów społecznościowych, bardzo sobie ten czas chwalą. Warto tego spróbować! A kiedy już wrócisz do wirtualnego świata, pamiętaj, by traktować tamtejsze treści z dystansem.

Może Cię zainteresować: https://ekobylka.pl/2022/04/15/media-o-wojnie-dlaczego-wiele-artykulow-nam-szkodzi/.